Cesta na paralympijské hry je náročná púť za víťazstvom. „Ale to v živote zdravotne znevýhodnených asi ani netreba zdôrazňovať. Sme hrdí na dobre odvedenú prácu,“ hovorí predseda Slovenského paralympijského výboru JÁN RIAPOŠ.

Očakávalo sa najmenej osem medailí. Všetko navyše sa malo stať čerešničkou na torte. Naša výprava napokon získala spolu jedenásť medailí.

Slovensko bolo v tohtoročných paralympijských hrách v brazílskom mestu Riu de Janeiro viac ako úspešné. V medailovej bilancii krajín sa umiestnilo spolu s Belgickom na 25. mieste.

Niekoľko faktov

Na hrách štartovalo viac ako 4430 športovcov, z toho 2670 mužov. Počet súťažiacich žien – vyše 1620 – je najvyšší v histórii paralympijských hier.

Medzi zúčastnenými krajinami chýbala Ruská federácia, na poslednú chvíľu sa z účasti odhlásili dve krajiny – Komory a Libéria.

Streľba

2 x 1. miesto - Veronika Vadovičová

2. miesto - Veronika Vadovičová

4. miesto - Radoslav Malenovský

Miluje bocciu, baví ju manažment a informatika a nechcela by byť účtovníčkou. Pre usmievavú Michaelu Balcovú prestal byť šport iba rehabilitáciou. Vďačí mu aj za nových priateľov i za to, že vďaka nemu spoznáva nové miesta.

Strana 1 z 5