MILIÓNOVÁ PETÍCIA PROTI CHUDOBE

Jedným z cieľov kampane v boji proti chudobe je petícia proti chudobe. Organizátori si vytýčili za cieľ získať milión (a viac) podpisov do konca kalendárneho roka.
Dokument obsahuje posolstvá, ktorými sa nám prihovára v štyroch hlavných bodoch:

  1. vykoreniť detskú chudobu v Európe
  2. zabezpečiť minimálne sociálne istoty a ochranu pre každého
  3. zintenzívniť poskytovanie sociálnych a zdravotníckych služieb
  4. zaručiť dôstojné pracovné miesta pre všetkých

Podpisová akcia s cieľom nazbierať milión podpisov za dodržiavanie konkrétnych štyroch krokov, bude s výzvou na ich dodržiavanie odovzdaná inštitúciám EÚ, ako aj členským štátom. Predložením milióna podpisov sa podľa slov slovenského komisára Maroša Šefčoviča reálne naskytá šanca na vytvorenie zákona smerovaného na túto problematiku. Vyšlime jasný signál, že chudoba je neakceptovateľná!

ORIGINÁLNY TEXT PETÍCIE sa nachádza v angličtine na zeropoverty.org, kde ho aj možno podpísať. Pre správne porozumenie si prečítajte PREKLAD DO SLOVENČINY. Pridajte sa k signatárom, aby mohla sieť Caritas na konci roka predložiť všetky zozbierané podpisy poslancom Európskeho parlamentu v Bruseli.

Formulár nájdete na www.zeropoverty.org s označením „Sign the petition“. Vyplnenie je veľmi jednoduché. Vyžaduje si zadať štyri údaje v poradí: 1. meno, 2. priezvisko, 3. krajinu (vyberiete si zo zoznamu podľa miesta bydliska, napr. Slovakia), 4. mail. Mailová adresa je potrebná z toho dôvodu, že po vyplnení formulára dostanete do nej potvrdzujúcu správu. Táto správa je zároveň ochranným prvkom. Ochrana spočíva v tom, že vás vyzve opätovne potvrdiť svoje rozhodnutie podpísať petíciu, aby nedošlo k falšovaniu. Až po tomto kroku budete pridaný do zoznamu signatárov.

Zdroj:
www.fsr.gov.sk
www.zeropoverty.org