Aj prémie sú odmeňovaním v zmysle antidiskriminačného zákona, preto na ich priznávanie platí, že s touto zložkou platu nie je možné manipulovať úplne ľubovoľne  a priznávať ju netransparentne, bez akýchkoľvek pravidiel. Zákaz diskriminácie sa vzťahuje na všetky zložky mzdy, nárokovateľné aj nenárokovateľné.

Centrum právnej pomoci je štátna rozpočtová organizácia zriadená Ministerstvom spravodlivosti SR na základe zákona č. 327/2005 Z. z. o poskytovaní právnej pomoci osobám v hmotnej núdzi.

Železničná spoločnosť Slovensko zaraďuje do svojich rýchlikov a diaľkových vlakov vozne na prepravu imobilných cestujúcich. Okrem toho môže cestujúci využiť viacero typov zliav, na ktoré má nárok. Aký je postup, ak chcete cestovať takto upraveným vozňom?

Inštitút pre výskum práce a rodiny vydal novú publikáciu o sociálnej ochrane pod názvom Stav sociálnej ochrany na Slovensku (Situácia k 1. júlu 2016).Publikácia sa nachádza vo formáte pdf na web stránke IVPR: http://www.ceit.sk/IVPR/images/IVPR/vyskum/2016/socialna_ochrana_k_1_julu_2016.pdf

Medzinárodný paralympijský výbor oznámil pre paralympijské hry RIO 2016 526 medailových podujatí v 22 športoch. Program paralympiády tak bude mať o 23 medailí viac ako predchádzajúce hry v Londýne v roku 2012. Podľa Medzinárodného paralympijského výboru sa v Riu predstaví približne 4 360 športovcov.

Strana 1 z 2