Sú Nezastaviteľní – Adam (21) z Liptovského Mikuláša, Erik (26) zo Stupavy a Ivan (23) z Košíc. Vďaka projektu s rovnakým názvom, ktorý realizuje v Čechách a na Slovensku značka nealkoholického osvieženia Birell. Za účasť v prvom ročníku súťaže získali športové vybavenie – handbiky a športovú zbraň – a môžu napriek hendikepu aktívne športovať. Trojica Nezastaviteľných hľadá ďalších ľudí s hendikepom, ktorí sa chcú stať Nezastaviteľnými a vrátiť sa po úraze či chorobe naspäť k aktívnemu životu a športovaniu.

Sociálna poisťovňa zverejnila na svojej webovej stránke kalkulačku, pomocou ktorej si môžete vypočítať výšku vianočného príspevku:

http://www.socpoist.sk/kalkulacka-na-vypocet-vianocneho-prispevku-2016/62989s

Do kalkulačky vpíšete výšku dôchodku alebo výšku jednotlivých dôchodkov, ktoré poberáte. Výhodou kalkulačky je, že umožňuje zápis aj v inej mene, ako je euro, a sama uskutoční prepočet na euro.

Asociácii spoločenskej zodpovednosti v Českej republike sa v tomto roku podarilo uviesť do darcovského prostredia u našich susedov takzvaný GivingTuesday. V utorok 29. novembra sa firmy, neziskové organizácie, školy, rodiny či jednotlivci zapojili do tejto dobrovoľnej dobročinnej aktivity a darovali svoju podporu, čas i financie tým, ktorí to potrebujú. Vlani sa do aktivity zapojilo 71 krajín a v nich viac ako 45 tisíc firemných účastníkov a 700 tisíc individuálnych darcov, vďaka ktorým celková výška darov presiahla 116 miliónov dolárov. V tomto roku sa po prvý raz pripojilo Česko.

Občianske združenie Ranč u Pala sa venuje turistickému jazdeniu na koňoch, ktoré ponúka aj ľuďom s telesným postihnutím. Má za sebou jazdy hendikepovaných na koni i v záprahu, ktoré tu spájajú s brodením Malého Dunaja. Pre ľudí na vozíkoch organizujú aj splav. „Nedávno sa zjavil na ranči vozičkár, ktorý miluje kone. S Martinom sme sa hneď skamarátili a hoci má viac ako sto kíl, dostali sme ho do sedla a urobili sme mu obrovskú radosť,“ hovorí Palo Mikecz z Ranča u Pala. „Povedal som si, že by sme sa takýto zážitok mohli sprostredkovať ďalším vozičkárom. Upravil som jedno westernové sedlo, ktoré si Martin pochvaľoval. Mám v pláne zakúpiť elektrický navijak, s ktorým jazdca pohodlne vysadíme na koňa. Poteším sa, ak k nám prídu záujemcovia o jazdenie z radov ľudí zo zdravotným postihnutím!“