Relaxuj potme s nevidiacimi hudobníkmi, MasterAPP a Světluškou

Rate this item
(0 hlasov)

Vývojári z MasterAPP a nevidiaci hudobníci s podporou Světlušky pripravili všetkým milovníkom relaxačnej hudby príjemný vianočný darček – interaktívny album Relaxuj potmě. Pod vedením nevidiacej Ráchel Skleničkovej sa v novembri tohto roka zišli štyria hudobníci a skúsení vývojári zo štúdia MasterAPP. Vďaka ich nadšeniu uzrela svetlo sveta mobilná aplikácia. Čo poslucháčom prinesie?

Originálne skladby

Aplikácia Relaxuj potmě užívateľom prináša desať originálnych skladieb – severské báje, čínske či keltské legendy aj blues. Časť motívov vznikala priamo v nahrávacom štúdiu ako výsledok improvizácie a momentálnej inšpirácie mladých hudobníkov. Okrem Ráchel Skleničkovej sa na projekte podieľali Jakub Blažek, Eva Blažková a Tomáš Hájíček.

Unikátne užívateľské rozhranie

Aplikácia zaujme svojím unikátnym užívateľským rozhraním. Jeho návrh má aj vzdelávaciu a osvetovú rovinu – svojimi zásadami zodpovedá spôsobu ovládania dotykových zariadení bez zrakovej kontroly, takže aj vidiaci používateľ si môže vyskúšať, ako s podobnými technológiami pracuje nevidiaci.

Na ovládanie aplikácie používateľ nepotrebuje zrak, a rúcajú sa tak všetky zaužívané štandardy návrhov užívateľských rozhraní. Všetky úkony sa vykonávajú pomocou jednoduchých gest a pomocou funkcie čítača obrazovky, s ktorým pracujú nevidiaci. V prípade tejto aplikácie je to hlas malej Svetlušky (ktorej požičala svoj hlas Ráchel Skleničková). Svetluška je aj jediným grafickým prvkom, ktorý sa vyskytuje v aplikácii.

 

Stiahnite si a relaxujte

Skúste si voľné chvíle spríjemniť relaxačnou hudbou a stiahnite si aplikáciu Relaxuj potmě. Je k dispozícii pre obe platformy iOS aj Android zadarmo a bez reklám. Ďalšie informácie, vrátane odkazov na stiahnutie aplikácie, nájdete napr. na stránke: http://svetaplikaci.tyden.cz/relaxuj-potme-aplikace-kterou-muzete-ovladat-i-poslepu/

 

-red-

Zdroj: poslepu.cz