Super User

Super User

pondelok, 09. január 2017, 23:10

Zápasíme s tým všetci!

„Všetci si želáme, aby sa to nikdy nestalo. Ale v prípade, že napriek všetkému nedokážeme zabrániť konfliktu a napadnutiu, musíme byť pripravení brániť a chrániť sa. Využiť všetko, čo je v danej situácii možné, poznať svoje možnosti. Brániť sa asertívne, rýchlo a efektívne. Je dobré byť pripravení, predsa len sme ľahký cieľ,“ hovorí Herman Volf, ktorý je desať rokov na vozíku.

pondelok, 09. január 2017, 23:09

Výmena bytu v dome s opatrovateľskou službou

Na českú verejnú ochrankyňu práv sa so svojím podnetom obrátil sťažovateľ, ktorý žiadal o prešetrenie postupu mesta pri prideľovaní bytov v dome s opatrovateľskou službou. Sťažovateľ si prenajímal byt na prvom poschodí tohto domu, ktorý bol prístupný iba po schodoch. Jeho zdravotný stav mu však chôdzu po schodoch neumožňoval.

Vývojári z MasterAPP a nevidiaci hudobníci s podporou Světlušky pripravili všetkým milovníkom relaxačnej hudby príjemný vianočný darček – interaktívny album Relaxuj potmě. Pod vedením nevidiacej Ráchel Skleničkovej sa v novembri tohto roka zišli štyria hudobníci a skúsení vývojári zo štúdia MasterAPP. Vďaka ich nadšeniu uzrela svetlo sveta mobilná aplikácia. Čo poslucháčom prinesie?

V otvorenom liste adresovanom Rade pre rozhlasové a televízne vysielanie oznamuje prezident Českej únie nepočujúcich Ing. Martin Novák hrubé porušenie práv divákov so sluchovým postihnutím. Svoje tvrdenie dopĺňa konkrétnymi príkladmi.

Daj niekomu rybu a nasýtiš ho na pár hodín. Nauč ho chytať ryby a nasýtiš ho na celý život,“ hovorí staré čínske príslovie. Občianske združenie Záleží nám verí, že je dôležité podať pomocnú ruku ľuďom, ktorí sa snažia zmeniť svoj život k lepšiemu. Pripravuje preto projekt s názvom Nevzdáme to na podporu podnikateľov, ktorí majú v rodine hendikepované dieťa alebo sú sami hendikepovaní. Ak ste takáto rodina alebo takúto rodinu poznáte, napíšte na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Poznáte firmy, ktoré podnikajú zodpovedne? Nadácia Pontis hľadá malé i veľké firmy, ktoré podnikajú inak, ktoré sa usilujú o pozitívnu zmenu v spoločnosti, ktoré sa príkladne starajú o svojich zamestnancov a prinášajú inovatívne riešenia a nové prístupy v oblasti životného prostredia. Firmy, ktoré podporujú sociálne inovácie, ktoré čestne a transparentne jednajú so svojimi partnermi a ktoré tak inšpirujú svoje okolie i ďalších hráčov v biznise, aby spolu menili Slovensko k lepšiemu.

pondelok, 09. január 2017, 23:06

Máš idEU?

Katedra politológie a európskych štúdií Fakulty sociálnych vied UCM v Trnave pod záštitou Dušana Chreneka, vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, vyhlásili súťaž o najlepšiu stredoškolskú esej.

pondelok, 09. január 2017, 23:06

Mapy Slovenska pre nevidiacich

Portál mapy.cz sprístupnil internetovú mapu Slovenskej republiky pre nevidiacich. Takzvané haptické mapy sú výsledkom unikátnej technológie, ktorá generuje podklady pre hmatové mapy na základe vizuálnych máp. Mapový portál na ich tvorbe spolupracuje s univerzitnými strediskami ELSA Českého vysokého učení technického v Prahe a Teiresias Masarykovej univerzity v Brne.

V Českej republike trpí cukrovkou asi 900 tisíc ľudí, avšak ani polovica z nich nedosahuje správe liečebné hodnoty. Štát kvôli tomu prichádza ročne až o 900 miliónov korún, ktoré vynakladá na liečbu neskorých komplikácií tohto ochorenia. Z aktuálneho výskumu medzi pacientmi s cukrovkou druhého typu vyplynulo, že celá tretina z nich dodržiava správne liečebné postupy len čiastočne alebo ich nedodržiava vôbec. A 32,7 % pacientov ani nepozná svoju hladinu krvného cukru.

pondelok, 09. január 2017, 23:04

Európsky zbor solidarity

Mladí ľudia vo veku od 18 do 30 rokov majú možnosť prostredníctvom Európskeho zboru solidarity získať nové príležitosti, vďaka ktorým nadobudnú nenahraditeľné skúsenosti a cenné zručnosti pre začiatok svojej pracovnej kariéry.

Strana 1 z 140