pondelok, 20. máj 2019, 22:34

Kandidáti pre voľby do Európskeho parlamentu 25.05.2019

Napísal(a)  Super User
Rate this item
(0 hlasov)

SMER - sociálna demokracia

Číslo kandidátnej listiny: 1

 

  1. Monika Beňová, PhDr., 50 r., poslankyňa EP, Bratislava
  2. Miroslav Číž, JUDr., 65 r., poslanec NR SR, Štiavnické Bane
  3. Robert Hajšel, 52 r., riaditeľ Kancelárie EP na Slovensku, Banská Štiavnica
  4. Katarína Roth Neveďalová, Mgr., 36 r., poradkyňa podpredsedu vlády SR, Bratislava
  5. Igor Melicher, Mgr., 25 r., štátny radca - MPSVR SR, Poltár
  6. Martin Lancz, 45 r., predseda AFISP, Bratislava
  7. Ján Mažgút, Mgr., 37 r., vedúci tlačového oddelenia, Bratislava
  8. Richard Eliáš, JUDr., 32 r., vedúci majetkovoprávneho odboru OÚ, Prešov
  9. Ladislav Rolník, Ing., PhD., 30 r., vysokoškolský pedagóg, Trnava
  10. Peter Voľanský, Ing., 35 r., projektový manažér, Nacina Ves
  11. Veronika Murková, Bc., 26 r., radca RÚVZ PD, Nitrianske Pravno
  12. Zdenko Svoboda, Mgr., MBA., 36 r., asistent poslanca NR SR, Nitra
  13. Martin Karaš, Ing., 34 r., riaditeľ Ľubovnianskeho osvetového strediska, Kamienka
  14. Peter Hanulík, Ing., 58 r., živnostník, Bratislava

 

Kresťanská demokracia - Život a prosperita

Číslo kandidátnej listiny: 2

  1. Štefan Kuffa, PhDr., 57 r., riaditeľ hospicu sv. Alžbety, Kežmarok
  2. Marián Tkáč, Ing., PhD., 69 r., ekonóm, publicista, spisovateľ, Bratislava
  3. Viliam Oberhauser, Ing., CSc., 71 r., národohospodár, Pusté Sady
  4. Marián Servátka, PhDr., CSc., 67 r., diplomat, veľvyslanec, Bratislava
  5. Tomáš Janco, Mgr., 32 r., právnik, Košice
  6. Mária Benová, PhDr., 42 r., psychologička, Trnava
  7. Matej Šarocký, Mgr., 34 r., konateľ firmy, Stretavka
  8. Miroslav Vetrík, Mgr., 43 r., publicista, občiansky aktivista, organizátor Korunovačných slávností,

Bratislava

 

Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko

Číslo kandidátnej listiny: 3

  1. Martin Beluský, Ing., PhD., 32 r., poslanec NR SR, Piešťany
  2. Milan Mazurek, 25 r., poslanec NR SR, Spišská Belá
  3. Miroslav Radačovský, JUDr., 65 r., emeritný sudca – dôchodca, Hnilec
  4. Lukáš Kopáč, Bc., MSc., MBA, 33 r., riaditeľ gastronomickej prevádzky, Oščadnica
  5. Miroslav Urban, MUDr., 46 r., primár internej kliniky, Štiavnička
  6. Karol Polanský, 61 r., analytik, Pezinok
  7. Lucia Žužová, JUDr., 44 r., živnostníčka, Staré
  8. Ondrej Ďurica, 41 r., profesionálny vojak, Nitra
  9. Lenka Bočkayová, Mgr., 35 r., pedagogička, Topoľčany
  10. Marek Kotleba, Bc., 36 r., športový tréner 4. stupňa, Banská Bystrica
  11. Miloš Zverina, 55 r., riaditeľ vydavateľstva Nitrava, Nitra
  12. Jozef Mihalčin, Ing., 60 r., živnostník, Vranov nad Topľou
  13. Norbert Lichtner, 49 r., predseda o.z. Infovojna, Banská Belá
  14. Milan Uhrík, Ing., PhD., 34 r., poslanec NR SR, Nitra

 

KOREKTÚRA - Andrej Hryc

Číslo kandidátnej listiny: 4

1. Andrej Hryc, Mgr. art., 69 r., herec, režisér, producent, Bratislava

 

Slovenská národná strana

Číslo kandidátnej listiny: 5

  1. Jaroslav Paška, Ing. arch., 64 r., poslanec NR SR, Bratislava
  2. Karol Farkašovský, Mgr. , PhD., 63 r., poslanec NR SR, Bratislava
  3. Pavol Dubček, MUDr., 70 r., lekár, Bratislava
  4. Karol Konárik, Ing., 38 r., manažér, Banská Bystrica
  5. Maroš Pavlovič, Mgr., 26 r., právnik, Topoľčany
  6. Ján Krišanda, Mgr., 55 r., športový manažér, živnostník, Majerovce
  7. Eva Milučká, Ing., 31 r., ekonómka, Martin
  8. Jaroslav Barcaj, Ing., 53 r., ekonóm, Senica
  9. Jana Beňáková Tulisová, Ing. , PhD., 34 r., obchodná manažérka, Bytča
  10. Vladimír Fraňo, JUDr., LL.M., 41 r., advokát, Nové Mesto nad Váhom
  11. Ján Holodňák, Ing., 55 r., technik, Svidník
  12. Martin Čornej, Ing., 26 r., finančný analytik, Michalovce
  13. Monika Gergeľová, Mgr., 39 r., etička, Čaňa
  14. Tibor Jančula, 49 r., poslanec NR SR, Bernolákovo

 

SME RODINA - Boris Kollár

Číslo kandidátnej listiny: 6

  1. Peter Pčolinský, Mgr., 37 r., poslanec NR SR, Nižný Hrabovec
  2. Ľudovít Goga, Ing., 50 r., poslanec NR SR, Bratislava
  3. Petra Krištúfková, 42 r., poslankyňa NR SR, Bratislav
  4. Ivan Bella, Ing., 55 r., výsluhový dôchodca, Bratislava
  5. Sylvia Kulasik, 53 r., manažérka, Bratislava
  6. Dušan Doliak, Ing., 53 r., manažér, Senec
  7. Eva Hudecová, Mgr., 29 r., politologička, Nitra
  8. Dominika Sabová, Mgr., MSc., 28 r., marketingová špecialistka, Košice
  9. Jozef Mozol, Mgr., 32 r., moderátor, Krásno nad Kysucou
  10. Tomáš Gbúr, MBA, 25 r., manažér, Banská Bystrica
  11. Michal Gašaj, Ing., PhD., 36 r., vicestarosta Bratislava - Ružinov, Bratislava
  12. Rastislav Masnyk, JUDr., MBA, 45 r., advokát, Košice
  13. Dalibor Steindl, Ing., MBA, 42 r., riaditeľ, Martin
  14. Martin Dzielavský, Mgr., 37 r., manažér, Trebišov

 

OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO)

Číslo kandidátnej listiny: 7

  1.  Igor Matovič, Mgr., 46 r., poslanec NR SR, predseda hnutia, Trnava
  2. Michal Šipoš, Mgr., 37 r., občiansky aktivista v boji proti hazardu, Stará Ľubovňa
  3. Peter Pollák, Mgr., PhD., 46 r., vysokoškolský pedagóg, Levoča
  4. Zita Pleštinská, Ing. arch., 57 r., starostka, Chmeľnica
  5. Dominik Drdul, 21 r., študent, občiansky aktivista v oblasti práv osôb so zdravotným postihnutím, Trnava
  6. Eva Horváthová, prof. MUDr., PhD., MPH, 44 r., lekárka, Bratislava
  7. Milan Potocký, 43 r., novinár, občiansky aktivista, Michalovce
  8. Lucia Greškovitsová, Ing., MBA, 29 r., asistentka poslanca NR SR, Košice
  9. Igor Dušenka, JUDr., 31 r., právnik, Bardejov
  10. Dušan Šándor, Ing., 47 r., poradca pre výskum a inovácie, Pezinok
  11. Lucia Rennerová, Ing., 55 r., tlmočníčka v európskych inštitúciách, Košice
  12. Pavol Jusko, PhDr., 55 r., vysokoškolský pedagóg, Bratislava
  13. Eva Ivanovová, Ing., 39 r., ekonómka, Prievidza
  14. Matúš Bystriansky, Bc., 24 r., mediálny poradca, Dolná Strehová

 

STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI

Číslo kandidátnej listiny: 8

  1. Martina Šimkovičová, PaedDr., 47 r., poslankyňa NR SR, Bratislava
  2. Martin Hoza, Ing. arch., 52 r., SZČO, Bratislava
  3. Martin Augustín, 34 r., SZČO, Igram
  4. Ľubomír Šesták, 51 r., SZČO, Dúbravica
  5. Henrieta Dvorská, Mgr., 29 r., PR manažérka, Partizánske
  6. Tatiana Simona Demová, PhDr., 56 r., SZČO, Bratislava

 

Strana práce

Číslo kandidátnej listiny: 9

  1. Filip Danninger, doc. MUDr. , CSc., 64 r., Lekárska fakulta SZU, lekár, vedec, vysokoškolský docent, Banská Štiavnica
  2. Michal Buraľ, Mgr., 43 r., podnikateľ, Bratislava
  3. Marian Vidiščák, prof. MUDr., PhD., FEBPS, 59 r., Lekárska fakulta SZU, lekár, vedec, vysokoškolský profesor, Bratislava
  4. Zuzana Štrbíková, JUDr. Mgr., PhD., 41 r., konzultantka, Bratislava
  5. Adrián Ondrovič, Ing., PhD., 43 r., Ekonomický ústav SAV, vedec, ekonóm, environmentalista, Turčianske Teplice
  6. Lenka Humajová, Bc., 25 r., Masarykova univerzita, poslucháčka, Ekonomicko-správna fakulta, Horné Zelenice
  7. Jaroslava Marcineková, Ing., 57 r., podnikateľka, Snina

 

Strana tolerancie a spolunažívania

Číslo kandidátnej listiny: 10

  1. Viktor Valik, 51 r., SZČO, Košice
  2. Ján Lacko, 51 r., manažér, Košice
  3. František Tanko, 48 r., podnikateľ, Bratislava
  4. Petra Kamenárová, Bc., 28 r., podnikateľka, Jakubov
  5. Dezider Bilý, 21 r., sociálny pracovník, Svinia
  6. Róbert Bodiš, 57 r., podnikateľ, Lehnice
  7. Jaroslav Tokár, 43 r., starosta obce, Vrbnica
  8. Vojtech Tancoš, 41 r., manažér, Pavlovce nad Uhom
  9. Martin Somora, MUDr., 68 r., lekár, Bratislava

 

HLAS ĽUDU

Číslo kandidátnej listiny: 11

  1. Peter Marček, 65 r., poslanec NR SR, Bratislava
  2. Márius Hričovský, Ing. Mgr., Dr. OEC., 56 r., advokát, Bratislava
  3. Roman Bušo, JUDr., 55 r., advokát, Bratislava
  4. Róbert Pukalovič, Mgr., 58 r., hokejový tréner, Bratislava
  5. Ondrej Štefik, Ing., 37 r., softvérový inžinier, Košice
  6. Martin Graus, Mgr., 47 r., konateľ spoločnosti, Piešťany
  7. Zdena Patakyová, Ing., 42 r., finančná riaditeľka, Kežmarok
  8. Tibor Belovič, 63 r., podnikateľ - SHR, Šaľa
  9. Marek Školuda, Mgr., 43 r., podnikateľ, Banská Bystrica
  10. Rastislav Lehotský, 55 r., riaditeľ rádia SITY, Bratislava
  11. Ľubomír Schmida, 58 r., umelecký fotograf, Ružomberok
  12. Dušan Marušák, Ing., 61 r., hlavný štátny radca, Veľké Dvorníky
  13. Marian Hlavatovič, Ing., 63 r., SZČO, Bratislava
  14. Gené Martan, 57 r., kapitán lodnej dopravy, Bratislava

 

Maďarská kresťanskodemokratická aliancia - Magyar Kereszténydemokrata Szövetség

Číslo kandidátnej listiny: 12

  1. Károly Less, Mgr., 40 r., pedagóg, Komárno
  2. Zoltán Bogoly, Mgr., 42 r., informatik, Kráľovský Chlmec
  3. Agáta Janková, PaedDr., 58 r., stredoškolská učiteľka, Kalonda
  4. Roland Bánhegyi, Mgr., 40 r., manažér, Kráľovský Chlmec
  5. Péter Fehér, 36 r., obchodný manažér, Vinica
  6. Jozef Mikus, Ing., 43 r., IT konzultant, Bratislava
  7. Eva Šinková, Mgr., 37 r., asistentka advokáta, Vrbovka
  8. Gejza Dubovicky, Mgr., 58 r., podnikateľ, Bátka
  9. Eleonóra Majorová, Bc., 23 r., pedagogička, Kolárovo
  10. Viktória Seresová, 21 r., študentka VŠ, Vlčany
  11. Tamás Miško, 27 r., študent VŠ, Svätý Peter
  12. Jácint Kecskeméti, Mgr., 33 r., ekonóm, Štúrovo
  13. Peter Galko, 35 r., fotograf, Tornaľa
  14. Bianka Czetőová, 27 r., zdravotná sestra, Svätá Mária

 

DOPRAVA

Číslo kandidátnej listiny: 13

  1. Marián Damankoš, PhDr., PhD., 43 r., učiteľ, riaditeľ školy, Prešov
  2. Ján Cirák, prof. JUDr., CSc., 60 r., vysokoškolský učiteľ, Bratislava
  3. Lenka Beňačková, M.A., 33 r., projektová koordinátorka, Topoľčany
  4. Ludvík Posolda, Mgr., 60 r., konateľ spoločnosti, Bratislava
  5. Ľubomír Ochotnický, Ing., MBA, 52 r., generálny riaditeľ, Marianka
  6. Roman Hrnčirík, Ing., 50 r., ekonóm, Holíč
  7. Jozef Mišenko, 28 r., konateľ spoločnosti, Orlov
  8. Adriana Trojanovičová, Mgr., 45 r., učiteľka, Sabinov
  9. Tomáš Beharka, 39 r., riaditeľ stavebno-obchodnej spoločnosti, Vrútky
  10. Jaroslav Mäsiar, Ing., 40 r., majiteľ, konateľ s.r.o., Prievidza
  11. Jaroslav Málek, JUDr., 61 r., právnik - advokát, Bratislava
  12. Viktor Magic, Ing., 48 r., stavebný inžinier, Bratislava

 

Kresťanskodemokratické hnutie

Číslo kandidátnej listiny: 14

1. Ivan Štefanec, Ing., MBA, PhD., 57 r., poslanec Európskeho parlamentu, Bratislava

2. Miriam Lexmann, Mgr., 46 r., expertka na zahraničnú politiku, Bratislava

3. Marián Čaučík, Ing., 53 r., riaditeľ Dobrej noviny, Bratislava

4. Andrej Klapica, Dott., 41 r., ekonóm, Piešťany

5. Miriam Kuzárová, Mgr., STL, 41 r., riaditeľka CitizenGO, Poprad

6. Lucia Gurbáľová, Mgr., 48 r., námestníčka primátora, Košice

7. Ján Hencel, MUDr., MSc., 49 r., lekár, Kežmarok

8. Michal Považan, Mgr., PhD., 37 r., mládežnícky aktivista, Banská Bystrica

9. Veronika Jankovičová, Mgr., 42 r., občianska aktivistka, Bratislava

  1. Radoslav Kozák, Mgr., PhD., 34 r., starosta obce, Novoť
  2. Ondrej Tunega, Ing., 67 r., IT špecialista, zahraničný expert ZKS, Bratislava
  3. Martin Šmilňák, Mgr., 45 r., pedagóg, riaditeľ cirkevnej spojenej školy, Bardejov
  4. Tomáš Merašický, 35 r., poslanec Trenčianskeho samosprávneho kraja, Partizánske
  5. Ján Figeľ, Ing., PhD., 59 r., osobitný vyslanec pre podporu slobody náboženstva alebo viery mimo EÚ, Bratislava

 

Strana zelených Slovenska

Číslo kandidátnej listiny: 15

  1. Martin Čulen, MUDr., 69 r., lekár, Senica
  2. Roman Kollár, MSc., 28 r., trhový analytik, Bratislava
  3. Michal Krištof, Bc., 26 r., študent, Senica
  4. Silvia Mackovičová, Ing., 52 r., pamiatkárka, Bratislava
  5. Miroslav Pástor, JUDr., 58 r., právnik, Bratislava

 

MOST - HÍD

Číslo kandidátnej listiny: 16

  1. József Nagy, Ing., 51 r., poslanec EP, Dunajská Streda
  2. Norbert Kurilla, Ing., PhD., 39 r., štátny tajomník, Bardejov
  3. Andrea Vitkóová, JUDr., PhD., 45 r., vysokoškolská pedagogička, Štúrovo
  4. Michal Goriščák, JUDr. PhDr., PhD., 33 r., riaditeľ ÚPSVaR, Svidník
  5. Zuzana Csadyová, Mgr., 53 r., starostka, Čierna Voda
  6. Gabriel Csicsai, MVDr., PhD., 50 r., štátny tajomník MPaRV, Kostolné Kračany
  7. Jozef Želinský, Ing., 33 r., zástupca primátora, Kráľovský Chlmec
  8. Attila Agócs, Mgr., PhD., 40 r., primátor, Fiľakovo
  9. Pavol Burdiga, 52 r., prednosta MsÚ, Rožňava
  10. Erika Halašová, prof. RNDr., PhD., 56 r., vysokoškolská pedagogička, Martin
  11. Marián Tóth, Ing., 42 r., starosta obce, Tvrdošovce
  12. Ágnes Héder, PaedDr., 57 r., mediátorka-podnikateľka, Komárno
  13. Richard Šarközi, 32 r., spevák-muzikant, Bratislava
  14. Csaba Csízi, Mgr., 53 r., prednosta Okresného úradu Rimavská Sobota, Číž

 

PRIAMA DEMOKRACIA

Číslo kandidátnej listiny: 17

  1. Ibrahim Maiga, 56 r., slobodný umelec, Ivanka pri Dunaji
  2. Alojz Hančin, Ing., 50 r., stavebný manažér, Želiezovce
  3. Otília Hamacková, JUDr. Ing., PhD., 63 r., SZČO, Plevník - Drienové
  4. Miroslav Sečany, 42 r., revízny technik, Bratislava

 

Strana rómskej koalície - SRK

Číslo kandidátnej listiny: 18

1. Alfonz Kaliaš, Mgr., 54 r., konateľ spoločnosti, Vranov nad Topľou

 

SLOVENSKÁ KONZERVATÍVNA STRANA

Číslo kandidátnej listiny: 19

  1. Igor Adamec, Mgr., 55 r., riaditeľ televízie, Bratislava
  2. Daniel Mikolaj, Ing., PhD., 41 r., strojný inžinier, Šarišské Sokolovce
  3. Kristína Šabíková, Mgr., PhD., 34 r., vysokoškolská pedagogička, Bratislava

 

SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA - strana vlastencov

Číslo kandidátnej listiny: 20

  1. Stanislav Pánis, 69 r., hudobný skladateľ, Bratislava
  2. Ľudovít Líška, Mgr., 58 r., konateľ spoločnosti, Bratislava
  3. Jana Lachkovičová, 54 r., vzdelávacia pracovníčka, Bratislava
  4. Jaromír Okša, PhDr., 54 r., živnostník, Prašice
  5. Jozef Zima, Ing., 69 r., matematik - ekonóm, Podlužany
  6. Juraj Mezei, 56 r., elektrotechnik špecialista, Bratislava
  7. Ladislav Cibulya, 53 r., vedúci výroby, Veľké Turovce
  8. Andrea Justusová, 48 r., sociálna pracovníčka, Nemčiňany
  9. Marian Bukoven, Ing., 55 r., technik, Bratislava
  10. Dagmar Weissabelová, 57 r., živnostníčka, Bratislava
  11. Milan Kršiak, Ing. Ing., Dr. h. c., 59 r., odbor rozpočtu EU a občiansky aktivista, Pliešovce

 

Strana maďarskej komunity - Magyar Közösség Pártja

Číslo kandidátnej listiny: 21

  1. Pál Csáky, Ing., 63 r., poslanec Európskeho parlamentu, Bratislava
  2. József Berényi, Mgr., 51 r., podpredseda Trnavského samosprávneho kraja, Dolné Saliby
  3. Ákos Horony, Mgr. art., dr. jur., 44 r., právnik, Dunajská Streda
  4. Balázs Tárnok, dr. jur., 28 r., právnik, Iža
  5. Enikő Mag Fodor, Bc., 30 r., podnikateľka, Husiná
  6. Dávid Nagy, JUDr., LL.M., 31 r., advokát, Nové Zámky
  7. Adrianna Gergely Papp, Mgr., 46 r., starostka, Debraď
  8. Zoltán Huďár, Mgr., 27 r., pedagóg, Čoltovo
  9. Zsolt Baranyay, Mgr., 40 r., právnik, Žihárec
  10. Anikó Mészáros, 40 r., poradkyňa poslanca Európskeho parlamentu, Jelka
  11. Zoltán Környi, 33 r., pedagóg, Štúrovo
  12. Bence Endre Hajdók, 24 r., študent, Malé Trakany
  13. Tamás Várady, Ing. , PhD., 35 r., starosta, Silica
  14. Lilla Bartalos Szerencsés, MBA, 41 r., konateľka, Rohovce

 

DOMA DOBRE

Číslo kandidátnej listiny: 22

  1. Štefan Adam, Ing., 53 r., riaditeľ, Bratislava
  2. Helena Mezenská, Mgr., 45 r., mediátorka, Poprad
  3. Zuzana Valocká, Ing., 49 r., starostka, Žabokreky
  4. Roman Chudý, Mgr., 50 r., advokát, Piešťany
  5. Jana Špuntová, Ing., 46 r., riaditeľka, Belá nad Cirochou
  6. Zoltán Bíró, Mgr., 30 r., sociálny pracovník, Riečka
  7. Marián Biskupič, Ing., 59 r., ekonóm, Kalameny
  8. Stanislav Irsák, JUDr., 49 r., advokát, Hodruša - Hámre
  9. Jana Fabová, Mgr., 30 r., banková úradníčka, Trenčín
  10. Zoltán Ďurčík, Ing., PhD., 34 r., programátor, Košice
  11. Barbora Bugárová, Bc., 31 r., prekladateľka, Banská Bystrica
  12. Martin Tehlár, PhDr., 32 r., key account manager, Bratislava
  13. Matej Melicherčík, Ing., 30 r., konateľ, Kalinovo
  14. Asadullah Akbari, MVDr., 50 r., podnikateľ, Andrejová

 

Koalícia Komunistická strana Slovenska, VZDOR - strana práce

 Číslo kandidátnej listiny: 23

  1. Jozef Hrdlička, PhDr. Ing., 41 r., historik, Trenčín
  2. Jalal Suleiman, Ing., PhD., 53 r., úradný prekladateľ, Pezinok
  3. Miroslav Pomajdík, Mgr., 32 r., nezamestnaný, Arnutovce
  4. Jozef Červeňák, PhDr., 56 r., riaditeľ agentúry, Roštár
  5. Stanislav Pirošík, Mgr., 30 r., projektový manažér, Valaská Dubová
  6. Iveta Kohanová, JUDr., 53 r., právnička, Košice
  7. Martin Pákozdy, Bc., 39 r., čatár dennej zmeny, Bratislava
  8. Michal Kotian, Dr., 71 r., dôchodca, Liptovský Mikuláš
  9. Martin Jágrik, 37 r., hospodársky pracovník, Považská Bystrica
  10. Karol Ondriaš, RNDr., DrSc., 67 r., vedecký pracovník, Bratislava
  11. Ľubomír Jánošík, 43 r., zdravotnícky záchranár, Nováky
  12. Ján Chalabala, 55 r., výsluhový dôchodca, Modra
  13. Peter Badida, 36 r., nezamestnaný, Trnava pri Laborci
  14. Pavol Suško, Ing., 66 r., výsluhový dôchodca, Trenčín

 

EURÓPSKA DEMOKRATICKÁ STRANA

Číslo kandidátnej listiny: 24

  1. Antonio Parziale, 66 r., diplomat, Bratislava
  2. Erika Adamová, Mgr., 43 r., stredoškolská pedagogička, Košice
  3. Ľudovít Močulenko, 53 r., folklorista, Košice
  4. Mária Kmetíková, Mgr., 58 r., manažérka regionálnej kultúry, Dolný Kalník
  5. Marcel Nemec, 47 r., herec, Kremnica
  6. Alena Longauerová, Ing., 60 r., úradníčka, Banská Bystrica
  7. Tomáš Pristáč, Mgr., 33 r., bankár, Plavnica
  8. Andrej Berkes, 42 r., riaditeľ siete reštauračných a ubytovacích zariadení, Nitra
  9. Samuel Letko, Ing., 40 r., manažér, Nitra
  10. Martin Kanza, JUDr., 43 r., právnik, Zamarovce
  11. Radovan Kliment, 28 r., učiteľ, Podbrezová
  12. Hilár Lakatošovie, 46 r., novinár, Svidník
  13. Jozef Kmeťo, 45 r., bloger, Bratislava
  14. Ján Strkáč, 38 r., občiansky aktivista, Martin

 

Sloboda a Solidarita

Číslo kandidátnej listiny: 25

  1. Eugen Jurzyca, Ing., 61 r., poslanec NR SR, Bratislava
  2. Alojz Baránik, JUDr., 64 r., poslanec NR SR, Bratislava
  3. Lucia Ďuriš Nicholsonová, 42 r., poslankyňa NR SR, Bratislava
  4. Natália Blahová, Mgr., 45 r., poslankyňa NR SR, Zavar
  5. Miroslav Žiak, Ing., 31 r., expert na potravinárstvo, Prievidza
  6. Ján Rudolf, Ing., PhD., 42 r., živnostník, Veľké Úľany
  7. Karol Ides, PhDr., 54 r., manažér, Komárno
  8. Lenka Jakubčová, Mgr., 35 r., advokátka, Bratislava
  9. Michal Kozubík, doc. PhDr., PhD., 37 r., vysokoškolský pedagóg, Bošany
  10. Karol Galek, RNDr., MSc., 39 r., poslanec NR SR, Svit
  11. Branislav Bukviar, 26 r., konateľ, Rimavská Sobota
  12. Martina Lopatková, PhDr., 26 r., SZČO, Naháč
  13. Igor Prieložný, Bc., 35 r., remeselník a filmár, Bratislava
  14. Tomáš Popovič, Bc., 24 r., študent práva, Bratislava

 

Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

Číslo kandidátnej listiny: 26

  1. Jozef Sásik, Ing., 61 r., vedúci projektant, Banská Bystrica
  2. Roman Ruhig, Mgr., 48 r., právnik, Bratislava
  3. Andrej Trnovec, RNDr., 55 r., odborný pracovník, Bratislava
  4. Štefan Hrušovský, prof. MUDr. , CSc., 64 r., lekár-internista, Bratislava
  5. Richard Burkovský, Ing., 54 r., lesný inžinier, Banská Bystrica
  6. Elena Šubjaková, Mgr., 61 r., publicistka, Bratislava
  7. Pavol Šedivý, Ing., 51 r., výsluhový dôchodca, Banská Bystrica
  8. Adam Kúkel, 30 r., živnostník, Banská Bystrica
  9. Jozef Valovič, 46 r., strojár, Častkovce
  10. Marian Kňažko, Ing., 55 r., stredoškolský učiteľ, Považská Bystrica
  11. Peter Puškár, JUDr. Mgr., 43 r., vedúci advokátskej kancelárie, Pezinok
  12. Miroslav Faktor, Ing., PhD., 57 r., výskumník, Žilina
  13. Hana Jablonovská, 67 r., dôchodkyňa, Poprad
  14. Martin Bálik, 29 r., študent, Banská Štiavnica

 

NAJ - Nezávislosť a Jednota

Číslo kandidátnej listiny: 27

  1. Branislav Grimm, Mgr., 60 r., učiteľ, Senica
  2. Ľubomír Moravčík, Ing., 53 r., futbalový tréner, Nitra
  3. Anton Gajdoš, Ing., 52 r., stavebný inžinier - stavebný dozor, Jánovce
  4. Zuzana Kúdelková, Mgr., PhDr., 53 r., stredoškolská učiteľka, Valaská
  5. Emil Samko, Mgr. et Mgr., PhD., 51 r., expert pre rómsku problematiku - sociálny politik, Jelšava
  6. Štefan Mirga, Ing., 72 r., agroinžinier, bezpečnostný pracovník, Nitra
  7. Radoslav Ščuka, 44 r., hlavný kontrolór obce, Poprad
  8. Vladimír Bálint, Mgr., 58 r., spisovateľ, hudobný skladateľ, režisér, Boliarov
  9. Jozef Zaťko, JUDr., PhD., MBA, Dr.h.c. mult. Honor. Prof. mult., 57 r., štatutár a prezident Európskeho inštitútu ďalšieho vzdelávania, Dolný Ohaj
  10. Peter Hlucháň, Ing., 65 r., publicista, novinár, podnikateľ, Trenčín
  11. Roman Čonka, 36 r., rómsky aktivista, podnikateľ, Spišský Štiavnik
  12. Roman Hílek, 43 r., živnostník, Kopčany
  13. Anton Berczy, 51 r., externý študent politológie, SZČO, Topoľčianky
  14. Marek Baláž, 61 r., občiansky rómsky aktivista, Handlová

 

Kresťanská únia

Číslo kandidátnej listiny: 28

  1. Anna Záborská, MUDr., 70 r., poslankyňa Európskeho parlamentu, Bojnice
  2. Branislav Škripek, Mgr., 48 r., poslanec Európskeho parlamentu, Budmerice
  3. Lýdia Pilková, Mgr., 48 r., projektová manažérka, Golianovo
  4. Lukáš Ronec, 31 r., výkonný riaditeľ, Trenčín
  5. Peter Broz, Mgr., 35 r., politický poradca v Európskom parlamente, Nová Dubnica
  6. Daniel Šobr, Mgr., 42 r., pastor a prekladateľ, Banská Bystrica
  7. Lucia Baranová Maliňáková, Bc. Mgr., 37 r., ekonómka, Záborské
  8. Martin Smrčo, RNDr., 37 r., IT inžinier, Ruskov
  9. Miroslav Baník, Mgr., 37 r., učiteľ, Hlinné
  10. Alena Harvanová, Mgr., 34 r., mzdová účtovníčka, Kračúnovce
  11. Daniel Lukáč, 21 r., SZČO, Záborské

 

Koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia

Číslo kandidátnej listiny: 29

  1. Michal Šimečka, M.Phil, PhD., 35 r., odborník na európsku a zahraničnú politiku, Bratislava
  2. Vladimír Bilčík, M.Phil, PhD., 43 r., vysokoškolský pedagóg, Bratislava
  3. Simona Petrík, Mgr., 36 r., poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky, Bratislava
  4. Zora Jaurová, Mgr. art., 46 r., producentka a kultúrna expertka, Bratislava
  5. Pavel Macko, Ing., CSc., MSc., 54 r., výsluhový dôchodca, Bratislava
  6. Martin Hojsík, Mgr., 42 r., environmentálny konzultant, Bratislava
  7. Michal Wiezik, doc. Ing. , PhD., 39 r., vysokoškolský pedagóg a ekológ, Zvolen
  8. Ondrej Prostredník, doc. Mgr., PhD., 56 r., evanjelický teológ, Pezinok
  9. Tomáš Dentico, Mgr., 42 r., advokát a poslanec miestneho zastupiteľstva Bratislava - Staré Mesto, Bratislava
  10. Lucia Kleštincová, Ing., MSc., 33 r., poradkyňa v Európskej komisii, Bratislava
  11. Emília Mesarošová, Mgr., 42 r., ošetrovateľka a zdravotná záchranárka, Jastrabie pri Michalovciach
  12. Michal Liptaj, Mgr., 46 r., právnik, Poprad
  13. Dominik Hatiar, Mgr., 25 r., odborník na európsku politiku, Bratislava
  14. Jozef Mihál, RNDr., 54 r., poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, Slovenský Grob

 

Demokratická strana

Číslo kandidátnej listiny: 30

  1. Michal Kravčík, Ing. , CSc., 63 r., poslanec Košického samosprávneho kraja, Košice
  2. Jela Tvrdoňová, Ing. , CSc., 60 r., konzultantka pre regionálny a vidiecky rozvoj, Trenčianske Teplice
  3. Pavol Gašper, Ing., 56 r., konateľ spoločnosti, Poprad
  4. Martina Vaško Sabolová, Bc., 43 r., riaditeľka pobočky v bankovníctve, Vyšná Šebastová
  5. Ján Greššo, Mgr. art., 66 r., herec, Bratislava
  6. Erika Várošová, Ing., 45 r., systémová inžinierka, Dolný Vadičov
  7. Dušan Katuščák, prof., PhDr., PhD., 73 r., univerzitný profesor, Jazernica
  8. Ivan Matušek, RNDr., 58 r., vedúci oddelenia - projektový manažér, Trnava
  9. Milan Michalič, Ing., 55 r., predseda predstavenstva, Poruba pod Vihorlatom
  10. Robert Bezek, JUDr., MBA, 37 r., súkromný podnikateľ, Rožňavské Bystré
  11. Roman Krištín, MVDr., 44 r., veterinár, Veľké Kršteňany
  12. Vladislav Kačmár, 52 r., invalidný dôchodca, Stročín
  13. Igor Hornák, Ing. , CSc., 55 r., systémový analytik, Bratislava
  14. Juraj Hríb, Ing., 26 r., projektant, Zvolen

 

NÁRODNÁ KOALÍCIA

Číslo kandidátnej listiny: 31

  1. Peter Tomeček, Ing., 57 r., manažér, Trnava
  2. Anton Martvoň, Mgr., PhD., 38 r., právnik, vysokoškolský pedagóg, Dolný Kubín
  3. Slavomír Harabin, Mgr., 45 r., stredoškolský pedagóg, Košice
  4. Radovan Znášik, MA. MPP., 40 r., manažér, Bratislava
  5. Marieta Okenková, JUDr., PhD., 45 r., právnička, Bratislava
  6. Marta Rácová, RNDr., 65 r., poslankyňa MsZ, Nitra
  7. Marián Rusznyák, Ing., 39 r., CEO-výkonný riaditeľ spoločnosti, Košice
  8. Sergej Kozlík, Ing., 68 r., ekonomický analytik, Bratislava
  9. Ľubica Blašková, PhDr., 63 r., vysokoškolská pedagogička, Bratislava
  10. Peter Švec, Ing., 58 r., bezpečnostno-vojenský analytik, Bratislava
  11. Juraj Srnec, Ing., 34 r., manažér, Nové Mesto nad Váhom
  12. Ján Piľa, prof. Ing., PhD., 65 r., univerzitný profesor, Prešov
  13. Petra Margušová, 38 r., realitná maklérka, Bratislava
  14. Andrej Gmitter, Ing., 53 r., manažér, Bardejov