Aké bude podnikanie budúcnosti?

Rate this item
(0 hlasov)

Prečo sa oplatí robiť social business?

Pre neziskové organizácie je to spôsob, ako sa stať dlhodobo udržateľnými a finančne sebestačnými. Pre bežné podnikanie je to vec motivácie prinášať inovácie, nájsť dieru na trhu a riešiť skutočné problémy ľudí a doby udržateľným spôsobom.

Pre spoločnosť je to budúcnosť a možnosť ako sa popasovať s akútnymi problémami a rozvíjať naše prostredie. Osvetu v oblasti sociálneho podnikania na Slovensku podporujú aj: Michal Meško (Martinus), Lucka a Simon Šickovci (Pixel Federation), Ivan Štefunko (Neulogy Venture), Ken Ryan (KPMG a The Startup Studio), Roman Čmelík (Limerock Advisory), Tatiana Svrčková (Nadačný fond Telekom), Lenka Surotchak (Nadácia Pontis), Lukáš Bakoš (Maxman Consultants), Baška Klimek (Impact HUB Bratislava), Sergej Kára (Dobre&Dobré), Branislav Šmidt (Impact HUB Bratislava), Katka Hudecová (CirkusKus), Dušan Dušky Matuška (Octago), Milan Steskal (Mentegram) a Maxo Maxián (BatSuite & Startup Education Slovakia).

Firmy sa u nás už začínajú správať spoločensky zodpovedne. A tak sa snažia aj podnikať. Stáva sa normou, že firmy venujú čas svojich zamestnancov na dobrovoľnícke aktivity a viac dbajú na životné prostredie a dopad ich aktivít na prostredie. Stále nám tu však chýba základná stavebná sila ekonomiky – aktívny jednotlivec. Podnikateľ, ktorý nielenže robí spoločensky zodpovedné podnikanie, ale priamo rieši konkrétne spoločenské problémy svojou hlavnou podnikateľskou aktivitou.

socialbusiness.sk je samostatná platforma spájajúca príležitosti pre rozvoj Social Business projektov na Slovensku. Za touto iniciatívou stojí Impact HUB Bratislava, medzinárodná sieť pre podporu Social Business riešení, ktorá spolupracuje s viacerými etablovanými spoločnosťami v tejto oblasti na Slovensku aj v zahraničí. Jeho programy poskytujú vzdelanie v oblasti podnikania, mentorstvo, odbornú radu či kontakty a v niektorých prípadoch aj financovanie. Uskutočňujú ich rôzne organizácie a odborníci, ktorým záleží na budúcnosti našej krajiny aj spoločnosti. Venujú budúcim sociálnym podnikateľom čas, peniaze aj energiu.

 

Kontakt: SOCIALBusiness na Slovensku, Impact HUB Bratislava, Hviezdoslavovo nám. 20, Bratislava, 811 02, www.impacthub.sk

- red -

Zdroj: socialbusiness.sk