Staň sa Anjelom Strážnym!

Rate this item
(0 hlasov)

Hoci sa blížia Vianoce, nejde o vianočnú tému. Pri vianočnom stole sa chceme stretnúť so všetkými svojimi blízkymi a práve projekt Staň sa Anjelom Strážnym!, ktorý realizuje neziskové občianske združenie BSOS v spolupráci s Ministerstvom vnútra SR, nám pomôže postrážiť našich najbližších, ktorí odišli za prácou do zahraničia. Cieľom projektu je upozorniť na riziká a nebezpečenstvá spojené s obchodovaním s ľuďmi alebo tzv. novodobým otroctvom.

Ak odchádzate do zahraničia či už za prácou alebo za štúdiom, môžete sa registrovať na webovom portáli anjelistrazni.sk. Vďaka tomuto portálu ste v zahraničí vo väčšom bezpečí a zároveň vaše rodiny a blízki môžu mať prehľad o vašich aktivitách. Portál pomáha aj predchádzať kritickým situáciám a v prípade núdze umožňuje rýchlo reagovať.

Ako portál funguje:

•          Zaregistrujete sa a vytvoríte si profil. Vyplníte údaje a prepojíte internetové a sociálne siete.

•          Pozvete a pridáte si svojich Anjelov Strážnych – svoju rodinu a blízkych či známych, na ktorých vám záleží.

•          Vaše aktivity na sociálnych sieťach sa automaticky zaznamenávajú na nástenku, ktorú vidia len vaši Anjeli Strážni a vy.

•          Ak sa dlhšiu dobu neozvete, portál upozorní vašich Anjelov Strážnych. Vyzve ich, aby sa s vami skontaktovali a zistili, či ste v bezpečí.

Pri pobyte v zahraničí stačí len bežne používať sociálne siete, mobilný telefón alebo jednoducho stlačiť tlačidlo „SOM OK“. Panel portálu tak automaticky zaznamená vašu aktivitu. Netreba sa obávať o súkromie, obsah vašich aktivít nikto nesleduje. Vaši Anjeli vidia iba to, že ste niekomu volali, písali alebo pridali príspevok.

 

Viac informácii nájdete na:

https://www.anjelistrazni.sk/

http://www.novodobiotroci.sk/

 

Veľa šťastných návratov domov a nielen na Vianoce!

 

Ingrid Tomešová