Hľadajú tajomstvo úspechu

Rate this item
(0 hlasov)

V občianskom združení Spoluprácou pre lepšiu budúcnosť pracuje od roku 2012 chránená dielňa. Ťažiskom jej aktivít je realizácia medzinárodných projektov v oblasti podpory znevýhodnených skupín a vzdelávania dospelých. Dielňa sústreďuje informácie o úspešných celoštátnych i regionálnych projektoch zameraných na podporu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím. V súčasnosti v spolupráci so zahraničnými partnermi realizuje šesť medzinárodných projektov v rámci programu ERASMUS+, ktoré sú zamerané hlavne na rozvíjanie kariérového poradenstva pre odborníkov, pre učiteľov stredných odborných škôl, na rozvíjanie základných a transverzálnych zručností znevýhodnených skupín, na rozvíjanie podnikateľských zručností mladých a na podporu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím.

Združenie podpísalo memorandum o spolupráci s Asociáciou lektorov a kariérových poradcov, je členom Združenia pre kariérové poradenstvo a rozvoj kariéry. V rámci projektu SUCCESS – Tajomstvo nášho úspechu – inovatívne cesty k rozvíjaniu kompetencií občanov so zdravotným postihnutím pre trh práce, ktorý občianske združenie z Veľkého Medera realizuje v spolupráci s partnermi z Maďarska, z Českej republiky a Rumunska, plánuje pripraviť elektronickú zbierku príkladov dobrej praxe. Bude zverejnená na webovej stránke projektu v angličtine a vo všetkých jazykoch partnerstva. Cieľom je oboznámiť verejnosť s dobrými skúsenosťami v oblasti zamestnávania a podpory občanov so zdravotným postihnutím doma a v partnerských krajinách.

Ildikó Hanuliaková, podpredseda

OZ Spoluprácou pre lepšiu budúcnosť, Veľký Meder

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Mobil:  +421 905 928 862

- red -