piatok, 18. november 2016, 18:14

Špeciál pri príležitosti XV. paralympijských hier Rio 2016, ktoré sa uskutočnili 7. - 18. septembra 2016

Napísal(a)  Super User
Rate this item
(0 hlasov)

Vážení čitatelia,

Spracovala: Halka Tytykalová

Autor fotografií: Roman Benický

Slovo na úvod

Počet medailí, ktoré v septembri tohto roka priviezli naši športovci z v poradí už pätnástych paralympijských hier v brazílskom Riu 2016, je skutočne úctyhodný. Svedčí to o nielen o výbornej športovej príprave, no aj o silnej vôli a obrovskom osobnom úsilí, ktoré naša výprava vynaložila.

 

Rátať iba medaily by však bolo scestné. Hoci aj niektorí nepricestovali domov so vzácnymi kúskami kovu, neznamená to, že neuspeli. Vzácnejšie, ako postáť si chvíľku na stupňoch víťazov, je odhodlanie premôcť sám seba, ísť za svojim cieľom a nachádzať stále nové a nové výzvy, rovnako ako motiváciu zvládať ich.

Šport pre mnohých ľudí znamená všetko. A naši paralympionici v Brazílii, podobne ako predtým na mnohých iných športových podujatiach ukázali, že ho vedia robiť.

Cieľom tohto špeciálu preto nie je len sprostredkovať ďalej  hoci vynikajúce štatistiky z nedávneho podujatia. No aj predstaviť našich športovcov a vďaka tomu, že nám dovolili nazrieť do ich súkromia, tiež ukázať, že to sú skvelí ľudia, ktorí vedia veľa o prekonávaní prekážok aj samých seba. Veď napokon najmä o tom je život.

Last modified on piatok, 18. november 2016, 18:54