Projekt o uplatňovaní dohovoru OSN o právach osôb so zdravotným postihnutím v krajinách V4 má za sebou v poradí už štvrtý okrúhly stôl. Organizuje ho Asociácia organizácií zdravotne postihnutých občanov SR, ukončenie je naplánované na jeseň tohto roka. Ako sa darí napĺňať ciele, hovoríme s prezidentkou Asociácie Máriou Orgonášovou.

Sedemnásty ročník kampane Belasý motýľ v júni bežal naplno. Pripravila ho Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR. Pred prázdninami sa tak uskutočnil koncert, tlačová beseda, celonárodný deň osvety spojený s verejnou zbierkou pri príležitosti Dňa ľudí so svalovou dystrofiou i akcia Silné motory podporia slabé svaly spojená s jazdou a prehliadkou motoriek a zábavným programom.

„Sme iní, ale nie horší!“ Pootvárame dvere do ich sveta, spoznávame ich talent, schopnosti, názory... A každý kto chce, sa môže započúvať... To je posolstvo, ktoré chcú odovzdať organizátori akcie Deň krivých zrkadiel.

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska vyhlasuje štrnásty ročník fotografickej súťaže pod názvom Cesta svetla. Zmyslom podujatia je prostredníctvom fotografií priblížiť verejnosti problematiku zrakovo postihnutých ľudí.