Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Slovenskej republike v spolupráci so Združením na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím  v Trenčíne, OC LAUGARÍCIO a Trenčianskym osvetovým strediskom v Trenčíne pripravili 22. ročník výstavy výtvarných prác ľudí s mentálnym postihnutím Výtvarný salón 2017.

Slovenské hemofilické združenie spolu s Národným hemofilickým centrom a spoločnosťou Shire pripravilo III. jesenné stretnutie s odborníkmi.

Vzdelávacia konferencia je určená pre členov Slovenského hemofilického združenia a ich rodinných príslušníkov. „Ide o projekt vzdelávania našich členov a zvyšovanie informácii o ochorení, liečbe a všetkého s tým súvisiaceho,“ informuje predseda Slovenského hemofilického združenia Jaroslav Janovec.

Zákon o cestnej premávke 8/2009 Z. z. nabáda pri skupine chodcov so zrakovým postihnutím k zvýšenej opatrnosti. Viete však, ako sa zachovať, ak na priechode zočíte človeka s bielou palicou? Ako dať najavo, že ste ho zaregistrovali? Ako ho upozorniť, že môže prejsť na druhú stranu?