Vo štvrtok 14. júla sa na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave uskutočnil verejný brífing Za spravodlivé financovanie sociálnych služieb. Organizovala ho Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb spolu so Združením seniorských prijímateľov sociálnych služieb. V ten istý deň sa v Redute konalo stretnutie ministrov práce a sociálnych vecí z členských krajín EÚ. Organizátori verejného brífingu chceli takýmto spôsobom využiť termín bratislavského zasadnutia ministrov na upozornenie verejnosti, médií i účastníkov stretnutia na neudržateľnú situáciu v zabezpečovaní sociálnych služieb pre obyvateľov Slovenska.

Najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva, Naše Mesto, sa v tomto roku uskutočnilo 10. a 11. júna. Počas dvoch dní dobrovoľníci natierali ploty, lavičky, čistili záhrady a parky, sadili rastliny či sprevádzali seniorov. A to nielen vo veľkých okresných mestách, ale aj v menších obciach. Najviac dobrovoľníkov sa každý rok prihlasuje z firiem, tento rok ich bolo dokopy 5 100. Do Nášho Mesta 2016 sa zapojilo až 106 firiem, ktoré umožnili svojim zamestnancom prispieť k tomu, ako bude vyzerať mesto, v ktorom žijú a pracujú.

Divadlo Zrakáč, scéna nevidiacich hercov, uviedlo 29. júna premiéru svojej novej hry Vzťahovačky. Hra je autorským hľadaním kolektívu divadla. V réžii Kataríny Jánošovej a Michala Jánoša ju premiérovo uviedli v domovskom Štúdiu 12 na Jakubovom námestí 12 v Bratislave.

Podídu k vám a pýtajú peniaze na charitu, alebo o sebe tvrdia, že sú hluchonemí. Realita však môže byť úplne iná.

Pristúpia k vám a pred nos tlačia dosku s petičným hárkom. Je na ňom zopár podpisov a sumy, kto koľko prispel. Na papieri hlavička UNICEFu, Červeného kríža a nesprávne sformulovaná veta o podpore „hluchonemých“. Na prvý pohľad by zbierka mohla vyzerať dôveryhodne. Petičný hárok a gramatika však naznačujú, že nebude všetko s kostolným poriadkom. S veľkou pravdepodobnosťou ide o staré známe partie, pravdepodobne podvodníkov z Rumunska.

V koncertnej sále Západoslovenského múzea v Trnave sa 16. júna konala slávnostná inaugurácia novej poštovej známky z emisného radu Osobnosti: Matej Hrebenda (1796 – 1880). Známku vydala Slovenská pošta, a. s., pri príležitosti 220. výročia narodenia nevidiaceho buditeľa a šíriteľa slovenskej spisby v Uhorsku.