Pohyb bez bariér

Rate this item
(0 hlasov)

Organizátori tanečného podujatia Pohyb bez bariér chcú podporiť znevýhodnené skupiny a poskytnú im bezplatne priestor pre prezentáciu, aktivitu či predaj vlastnoručne vyrobených výrobkov. Ponuka platí pre všetky tri mestá, v ktorých sa súťaž uskutoční – Bratislavu, Žilinu i Košice. Platí aj pre ukážku tvorivých dielní.

 

Podujatie je prioritne orientované na pohybovú činnosť. Všetky nové skupiny, ktoré na tanečnom podujatí ešte nikdy neboli, majú vstup na semifinálové kolo zdarma. Medzinárodná súťaž je otvorená pre všetky tanečné skupiny centier voľného času, základných umeleckých škôl, občianskych združení či jednotlivcov. Osobitnú kategóriu majú znevýhodnení tanečníci, ktorým organizátori týmto spôsobom ponúkajú priestor na sebarealizáciu a integráciu. Bližšie informácie na webstránke www.pohybbezbarier.sk.

 

Termíny pre jednotlivé semifinálové kolá ročníka 2017:

Košice           25.2. – 26.2.

Žilina              18.3.–19.3.20

Bratislava      8.4 – 9.4.

 

Finálové kolo:

Bratislava      22.4.– 23.4.

 

Víťaz finálového kola Pohyb bez bariér postupuje do rakúskeho Grazu. Tam sa súťaž uskutoční 24. – 25. júna. Aktuálne bežia rokovania o postupe do Grazu aj pre znevýhodnené skupiny. Doteraz na šampionáte nemali túto kategóriu otvorenú.

 

Alica Hammerová