Po roku strávenom v on-line sa organizátori konferencie o informačných a komunikačných technológiách pre osoby so špecifickými potrebami rozhodli záujemcov opäť pozvať do Kongresového centra Praha na osobné stretnutie. Program je naozaj bohatý: návštevníci si budú môcť vybrať z 23 prednášok a vyskúšať novinky od štyroch desiatok vystavovateľov. Jednotlivé príspevky budú zoradené do troch tematických celkov: prístupnosť webu a mobilných aplikácií, využitie informačných technológií pri vzdelávaní a zamestnávaní osôb so zdravotným postihnutím a technológie pre nepočujúcich používateľov, simultánny prepis a tlmočenie do českého posunkového jazyka vo všetkých prednáškových sálach sú už samozrejmosťou. Sklamaní nebudú ani tí z vás, ktorí čakajú na vyhlásenie výsledkov Ceny ČSOB Internet a můj handicap, o ktorú sa uchádzali tí, ktorí blogy, vlogy, videá, podcasty, príp. Facebook či Instagram využívajú na to, aby verejnosti priblížili, čo znamená dostať do vienka zdravotné postihnutie, či na výmenu skúseností s ľuďmi s podobným osudom.

Každodenný pravidelný pohyb je neodmysliteľnou súčasťou programu pacientov s reumatickými ochoreniami. Liga proti reumatizmu na Slovensku (LPRe SR) preto v spolupráci s odborníkmi pripravila niekoľko inštruktážnych videí, ktoré vás môžu zdravým športovaním viesť. Cieľom projektu je motivovať pacientov, aby po absolvovaní hospitalizácie pokračovali v rehabilitácii aj v domácom prostredí.

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) vyprevadí v piatok 24. septembra do ulíc miest a obcí dvoj až trojčlenné tímy dobrovoľníkov. Vybaví ich tričkom, zapečatenou bielo-modrou papierovou pokladničkou, poverením na vykonávanie zbierky, a, pravdaže, množstvom malých symbolických poďakovaní v podobe drevených pasteliek s tuhami rôznych farieb. Kampaň už beží, z COVID dôvodov však organizátori počet tradičných informačných stánkov zredukovali, v čase našej uzávierky sa naň chystali Bratislava, Žilina, Martin a Poprad.